Close
Виникло питання?
Задайте його фахівцеві у зручному для вас месенджері
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Skype

Будинок на річці Мюррей

Панорамний будинок для великої родини
Дата выполнения проекта

Дата

2017 рік
Данные о проекте

Проект

Житловий будинок 552 м²
Локация проекта

Місце

Джервойс роад 3325, Веллінгтон, Південна Австралія
Заказчик

Замовник

Lyudvig Design Studio
Будинок на річці Мюррей спроектований для відпочинку великої родини далеко від міської метушні.
Аерозйомка ділянки проектування
Аерозйомка ділянки проектування
У 100 км від міста Аделаїда, на краю крутого схилу, орієнтованого на річку Мюррей, розташувався будинок з максимальним розкриттям на воду і казковим краєвидом на безмежний Австралійський пейзаж, правда він виявився надто старим і не підходив під склад сім'ї замовника та очікуваний функціонал заміського. Тому вирішили зносити, благо вдома в Австралії будують із легких матеріалів. Операція із зачистки пройшла успішно та швидко.
Візуалізація будинку на річці Мюррей

Задача:

Побажання замовника
Зробити проект сучасного 2 поверхового каркасного будинку на 8 спалень, великою вітальнею та терасою, гаражем для автомобіля та катера, стандартним набором господарських приміщень. Все це вмістити на невеликій ділянці. При цьому будинок не повинен виглядати як готель.

Аналіз

Перше з чого починаємо проект – це аналіз обмежень та переваг.
Перше, з чого починаємо проект – це аналіз обмежень та переваг. Основне обмеження – це ширина ділянки, обов'язковий пожежний проїзд та опціональний проїзд для машини на задній двір, максимальна висота у 2 поверхи, існуюча лінія забудови набережної та старі споруди на нашій ділянці (гараж та баки для дощової води).

Переваги – це вид на річку із заднього двору.
У результаті отримали чітку обмежену пляму забудови, за яку не можна виходити. Наступний крок у архітектурному проекті будинку – це функціональне зонування приміщень. Визначаємо де та які зони розміщуватимуться. Також їхні взаємозв'язки.
Але під знесення пішли не всі будівлі, замовник наполягав на збереженні господарських будівель. На передньому плані - два вцілілі баки по 25 000 літрів для збору дощової води, обов'язковий у цих краях, та господарський гараж. Баки приєднали до нового будинку.
Генплан ділянки та план організації стічних вод на ділянці
Генплан ділянки (ліворуч) та план організації стічних вод на ділянці (праворуч)

Планування та організація будинку

Головний козир цього проекту – це місце та вид на панораму річки. Тому максимально можливу кількість житлових приміщень ми постаралися орієнтувати на річку.


Перший поверх – це передпокій. Блок кухня-вітальня-їдальня орієнтований на річку та задній двір. Наскрізний гараж розташували збоку будинку, тут ми схитрили, він служить проїздом на задній двір. Так виграли місце для денної зони будинку. Господарські приміщення (комору, пральню, комору для кухні, гостьову ванну кімнату) поставили з боку сусіда ближче до кухні. Це виявилося найвдалішим місцем для господарських приміщень, оскільки це темна частина будинку через пряме примикання до кордону сусідської ділянки. Ще таким чином оптимізували каналізаційну та вентиляційну систему, зібравши 90% мокрих та господарських приміщень в одному місці. Місце, що залишилося з видом на передній двір, зайняли гостьова спальня поряд з гостьовим санвузлом і дитяча спальня. Щоб діти та дорослі один одному не заважали, дитяча спальня відділена передпокою від гостьової спальні і вхід дитячу розмістили віддалено від вітальні.
Головна кімната кожного приватного будинку – це тераса з ділянкою, там ви проводите максимум вільного часу. Тому архіважливо для зручності влаштувати окремий санвузол із входом з вулиці та з будинку, такий передбачили за громадським блоком вітальні.
План першого поверху приватного будинку
План першого поверху приватного будинку
2 поверх віддали під спальні та лаунж-зону. Мінімальна комфортна ширина спальні визначила кількість приміщень, орієнтованих на річку. Оскільки це виграшна сторона будинку, крайню зі спалень зробили майстер спальнею із власним туалетом та кімнатою відпочинку на протилежному боці будинку. Решту місця з боку переднього двору віддали лаунж кімнаті та спальні. У глибині будинку розмістили санвузли, коридор та вбудовані шафи для зберігання речей.
План другого поверху приватного будинку
План другого поверху приватного будинку

Архітектура будинку

В архітектурі багато спільного із театром. Створюючи архітектуру ми створюємо театральну виставу для людей, ми ведемо їх через розповідь зі зміною декорацій та емоцій.
В архітектурі багато спільного із театром. Створюючи архітектуру ми створюємо театральну виставу для людей, ми ведемо їх через розповідь зі зміною декорацій та емоцій. Тому ми використовували сценічні прийоми розмаїття для організації головних просторів у будинку.

Перше куди ви потрапляєте - це величезний передній двір перед входом до будинку, потім простір стискається до мінімального розміру передпокою, який підсвідомо штовхає далі і не зупинятися. Кульмінацією подорожі буде простора вітальня зі скляною стіною та видом на австралійський обрій над річкою Мюррей.

Головна мета, яку ми переслідували – це розмити кордон між внутрішнім простором та оточенням будинку. Для цього максимально збільшили площу скління та організували власні тераси у кожній кімнаті.

Розмір тераси вітальні вражає своїми розмірами, оскільки це буде повноцінний простір для відпочинку великого сімейства, що складається з кількох поколінь. Статус тераси як літньої кімнати підкреслено кубічним об'ємом перголи захищеної від опадів.
Візуалізація будинку на річці Мюррей із переднього двору
Дахи у вигляді метелика - один із обожнюваних нами прийомів. Це не лише образ легкості та динамічності будинку, але також практична цінність: усі 100% опадів можна зібрати для повторного використання
При такій великій кількості кімнат зі схожою мовою виразності будинку потрібно було надати індивідуальності, щоб вона не була схожа на курортний готель або мотель. Ключ до рішення – майстер-спальня господарів будинку. Почесний статус глави сім'ї виявлено на фасаді у вигляді виділеного блоку майстер спальні з кімнатою відпочинку, окремим санвузлом та кутовою терасою на 2 поверсі.

Також двостороння наскрізна організація майстер спальні, крім естетичної складової, ще й дуже комфортна з позиції наскрізного провітрювання приміщень. Це дозволить заощаджувати на кондиціонуванні та отримати більш комфортні умови для життя.

Дахи у вигляді метелика - один із обожнюваних нами прийомів. Це не лише образ легкості та динамічності будинку, але також практична цінність: усі 100% опадів можна зібрати для повторного використання у поливі ділянки та технічного водопроводу будинку.
Нічна візуалізація будинку з переднього двору

Процес будівництва будинку

Дивіться також:
Проектуємо та розробляємо дизайн житлових та громадських будівель в Україні та за кордоном з використанням тривимірного моделювання, ВІМ-технологій та енергоефективних рішень. Також розробляємо бренд-концепції об'єктів та супроводжуємо погодження.
www.zaaz.com.ua